Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
08.07.2024

Genel Müdürlüğümüzce Hazırlanan "Hafızlık Eğitimi Rehber Kitabı" Çıktı

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz, hafızlık eğitimi verilen Kur'an kurslarında eğitimin etkinlik ve verimliliğini artırmak, öğretici, öğrenci ve velilere rehberlik yapmak ve hafızlık eğitimine dair her konuda farkındalık oluşturmak amacıyla materyal geliştirme çalışmaları yapmaktadır. Hafızlık Eğitimi Rehber Kitabı da Genel Müdürlüğümüzce alanında tecrübe sahibi kişilerden oluşan komisyon tarafından kaleme alınmıştır.

​Kitap, hafızlık eğitim süreçlerini anlatmak, süreci yaşayan öğrenci, öğretici ve ailelere rehberlik etmek üzere kaleme alınmıştır. 

Hafızlık sürecinde etkin olan tüm kahramanların daha sağlıklı bir şekilde bu süreci tamamlayabilmelerini sağlamak üzere eser okuyucularının istifadesine sunulmuştur.

Kitapta yer verilen içeriklere dair oluşturulan kısa video çekimleri Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü youtube kanalında yayınlanmış olup kitap üzerinde bulunan QR kod aracılığıyla erişime sunulmuştur. Kitabımızın dağıtımı hafızlık eğitiminde görev alan tüm resmi öğreticilerimize müftülükler aracılığıyla gerçekleştirilecektir.