Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
21.05.2024

Genel Müdürümüz, Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ İllerinde 2024 Yılı Yaz Kur’an Kursları Tanıtımı ile 2024 Yılı Vekâlet Yolu İle Kurban Organizasyonu Tanıtım Toplantılarına Katıldı.

​Genel Müdürümüz Sedide AKBULUT 16.05.2024 tarihinde Kırklareli, 17.05.2024 tarihinde Edirne, 18.05.2024 tarihinde ise Tekirdağ illerinde, “2024 Yılı Yaz Kur’an Kursları Tanıtımı” ile “2024 Yılı Vekâlet Yolu İle Kurban Organizasyonu” tanıtım toplantılarına katıldı.

Genel Müdürümüz Akbulut, ‘‘Türkiye Diyanet Vakfının, kuruluşundan bugüne dünyayı iyiliğin değiştireceğine olan inancıyla nice güzel hizmetlere öncülük ettiğini belirterek, Kurban İbadetinin amacı, hedefi, vekâletle kurban hizmetlerini, depremzede kardeşlerimiz başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışı yapılan kurban organizasyonlarının öneminden bahsederek, Türkiye Diyanet Vakfının faaliyetlerini gerçekleştirdiği farklı ülkelerden hatıratlar anlattı.

Ayrıca Yaz Kur’an Kursları Tanıtım ve Teşvik Toplantısı’nda konuşan Akbulut, ‘‘Yaz Kurslarının, Kur’an-ı Kerim öğretiminin ve öğreticiliğinin öneminden bahsederek, bir Kur’an kursu öğreticisi, yaz kursu başlamadan önce bu eğitim bittiğinde çocukların birçok olumlu duygu ile buradan ayrılmasını amaçlıyorum. Olumsuz duygular yaşamamaları için olabildiğince çaba göstereceğim. Bu eğitimde bir fidan dikeceğim. Bu fidanın hemen ağaç olup, bu ağacın meyvesini almayı ummuyorum. Ancak hedefim çocukların zihnine ve kalbine güzel, küçük tohumlar ekmekli ve bu tohumları sevgi ve özenle ekeceğim diyebilmelidir.

Yaz Kur’an kursları, İslam ahlakıyla yetiştirilmek istenen çocuk ve gençlerin durağı, ömürlerine tesir edecek İslami bilgi ve muhabbetin temel kaynağı olmalıdır. Velide bu bilinci oluşturabilmek, ancak bu hizmetin faydasına inanmakla mümkündür. Gençlik, insan ömrünün en coşkun, en heyecanlı, en güzel zamanları. Bedenin ve zihnin en verimli çağlarıdır. Kendini bulma ve Allah’a yaklaşma, Rabbiyle yakınlaşma gayesinde olan gençler için, imkânlarla dolu bir zaman dilimidir. İman ve ibadet ruhuyla yaşayan genç için ömrünün en kıymetli dönemidir.” diyen Akbulut, Yaz Kur’an kurslarında görev alacak tüm öğreticilerimize ve okuyacak tüm öğrencilerimize başarılı, verimli bir dönem geçirme dileklerinde bulunarak konuşmalarına son verdi.