Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
27.10.2022

​ Nineden/Dededen Toruna Ahlak Konulu Mektup Yarışması Başvuruları Başlıyor


Başkanlığımızca, Kur'an kurslarında açılan İhtiyaç Odaklı Kur'an Kursları Öğretim Programına kayıt yaptıran hanımefendilerin ve camilerimizde açılan Camilerde Kur'an Öğretimi Programına kayıt yaptıran beyefendilerin bu günkü ve gelecekte doğacak olan torunlarına güzel ahlakı tavsiye etmek için ahlak ile ilgili duygu, düşünce ve bilgilerini bir mektupla aktarmalarını; bu sayede mektubu yazan büyüklerde ve mektubun yazıldığı gelecek nesilde farkındalık oluşmasını sağlamak amacıyla "Nineden/Dededen Toruna Mektup Yarışması" düzenlenecektir.

Kur'an kurslarında kaydı bulunan vatandaşlarımızın torunlarına iyi bir insan olma yolculuğunda emanet etmek istedikleri ahlak konulu nasihatlerini aktarmalarını amaçlanan yarışmaya 2018-2019 eğitim-öğretim yılı ve sonrasında Kur'an kurslarında herhangi bir programda kaydı bulunan ve doğum tarihi 01.01.1977 ve önce olan tüm vatandaşlarımız başvuru yapabileceklerdir.

Son başvuru tarihi 16 Aralık 2022 olan yarışmada birinciye 5.000 TL, ikinciye 3.500 TL, üçüncüye ise 2.000 TL ödül verilecektir. Yarışmaya katılım sağlamak isteyen vatandaşlarımız diyanet.gov.tr adresinden yarışma şartnamesine ulaşabileceklerdir.