Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
23.09.2022

Kadrajımda Ayet Var Fotoğraf Sergisi Açıldı


Genel Müdürlüğümüzce gençlerin çevrelerinde yaşananlara, tabiatta meydana gelen olaylara ve canlı/cansız her şeye Kur’an’ın nazarıyla bakabilmelerini, dünyayı ayetlerin ışığında görebilmelerini ve anlamlandırabilmelerini sağlamaya dair farkındalıklarını artırmak amacıyla 15-25 yaş arası Kur’an kursu öğrencilerine yönelik “Kadrajımda Ayet Var” isimli fotoğraf yarışması düzenlenmiştir.

Ulusal düzeyde düzenlenen söz konusu yarışmaya 1516 adet fotoğraf gelmiş ve 13 Haziran 2022 tarihinde jüri elemesi gerçekleştirilmiştir. Dereceye giren ve sergileme ödülü kazanan toplam 24 fotoğraf Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’nda sergilenmeye başlamıştır.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ’ın katılımıyla 22 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirilen sergi açılışına Başkan Erbaş’ın eşi Seher Erbaş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, Eğitim Hizmetleri Genel Müdür Vekili Cafer Tayyar Doymaz, Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, Ankara İl Müftüsü Hasan Çınar, Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Açık, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan, ve çok sayıda davetli katılmıştır.

Kur’an-ı Kerim ayetlerinin gençlerin kadrajına yansıdığı sergi 29 Eylül 2022 tarihine kadar ziyarete açık olacaktır.