Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
17.06.2022

​Kadrajımda Ayet Var Fotoğraf Yarışması Jüri Elemesi Gerçekleştirildi​

Genel Müdürlüğümüzce gençlerin çevrelerinde yaşananlara, tabiatta meydana gelen olaylara ve canlı/cansız her şeye Kur’an’ın nazarıyla bakabilmelerini, dünyayı ayetlerin ışığında görebilmelerini ve anlamlandırabilmelerini sağlamaya dair farkındalıklarının artması amacıyla on beş, yirmi beş yaş arası Kur’an kursu öğrencilerine yönelik ulusal düzeyde “Kadrajımda Ayet Var” isimli fotoğraf yarışması düzenlenmiştir.

Evrende meydana gelen her şeyin Kur’an-ı Kerim’den bir mesaj taşıdığı konusunda gençler arasında farkındalığın artırılmasına yönelik düzenlenen yarışmaya 1516 adet fotoğraf gönderilmiş ve 13 Haziran 2022 tarihinde jüri elemesi gerçekleştirilmiştir.

Birincilik ödülünün 6.000, ikincilik ödülünün 4.000, üçüncülük ödülünün 2.000, mansiyon ödülünün 1.000 ve sergileme bedelinin 500 TL olduğu yarışmanın jüri üyeliği Mustafa BİNOL ((AFIAP – ASFOD Başkanı), Esra HACIOĞLU (AA Foto Muhabiri), Seher MERİÇ (Fotoğraf Eğitmeni), Mehmet ÖZTÜRK (DİB Foto Muhabiri), Esra ÇUHADAR (Fotoğrafçı) ve Ayşe Kaya (Fotoğrafçı) tarafından gerçekleştirilmiştir.

Yarışmada derece alanların ödülleri 27 Haziran 2022 tarihinde Manisa’da gerçekleştirilecek olan Yaz Kur’an Kursları açılış programında takdim edilecektir. Aynı tarihte derece ve sergileme kazanan tüm fotoğrafların yer aldığı “Kadrajımda Ayet Var Fotoğraf Sergisi” gerçekleştirilecektir. Ayrıca derece ve sergileme alan fotoğraf sahipleri Başkanlığımız ana sayfasından ilan edilecektir.​​​