Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
29.06.2020

Başkanlığımızın Bu Yıl Diyanet TV Üzerinden Uzaktan Eğitim Yöntemiyle Gerçekleştireceği "Yaz Kur'an Kursları" Sayın Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Vereceği İlk Dersle Başlayacak.

Eğitimler, Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenmek isteyenler için "Yaz Kur’an Kursları Kur’an Öğreniyorum", Kur’an-ı Kerim okumayı bilen bununla beraber okuyuşunu güzelleştirmek ve tecvit öğrenmek isteyenler için "Yaz Kur’an Kursları Kur'an Okuyorum", itikat, ibadet, siyer ve ahlak derslerinden faydalanmak isteyenler için "Yaz Kur’an Kursları Dinimi Öğreniyorum" adları altında üç farklı programdan oluşacak.

Yaz Kur’an Kursları Kur’an Öğreniyorum programı hafta içi her gün saat 10:30’da, Yaz Kur’an Kursları Dinimi Öğreniyorum programı saat 11:00’de (17:45’de tekrarı yayınlanacak) ve Yaz Kur’an Kursları Kur'an Okuyorum programı hafta içi her gün saat 17:00’de yayınlanacak.

Öğrenciler Başkanlığımız web adresi (www.diyanet.gov.tr) üzerinden kayıt yaptırabilecek. Kayıt yaptıran öğrenciler en yakın müftülüğe giderek kitaplarını ücretsiz olarak temin edebilecek. Kitapların PDF formatı da Başkanlığımız web adresi üzerinden indirilebilecek. 6 haftanın sonunda sistemde kayıtlı öğrencilere isteğe bağlı olarak ‘EHYS’ üzerinden test usulü online değerlendirme yapılacak, başarılı olanlara e-başarı belgesi verilecek.