Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
25.12.2019

Yurtdışı Misafir Öğrenciler Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün işbirliğinde 17 Kasım - 29 Aralık tarihleri arasında eğitim almak üzere Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Rusya Federasyonundan ülkemize gelen misafir öğrenciler, Konya Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz bünyesinde misafir kursiyer olarak eğitimlerine devam etmektedir.

Ahıska Türklerinden oluşan kursiyer grubu sosyal ve kültürel etkinlikler çerçevesinde eğitim merkezi müdürü Kerim Şükrü ÜNLÜ'nün riyasetinde Diyanet İşleri Başkanlığımıza ziyarette bulundular.

Kursiyerlerimiz Diyanet İşleri Başkanlığı ziyaretleri sırasında Genel Müdürümüz Kadir DİNÇ tarafından kabul edildi. Genel Müdürümüz DİNÇ kabulde; "Ahıska Türklerinin tarih boyunca yaşadıkları zorlukların farkındayız. Yaşadığınız bölgelerde İslam adına, insanlık adına sizlere büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Bu görev ve sorumlulukları yerine getirirken bir nebze de olsa yükünüzü hafifletmek adına sizlere Başkanlık olarak temel kaynaklara dayalı  sahih dini bilgileri aktarmak için bu eğitim programını düzenledik.  Buradaki eğitim vesilesiyle almış olduğunuz bilgileri bölgelerinizde yaşayan soydaşlarımıza ulaştırarak,  daha iyi hizmet etme, İslam dininin doğru anlaşılması ve yaşanması için bütün imkânlarınızı kullanacağınızın beklentisi içerisinde olduğumuzu ifade etmek isterim." şeklinde hitap eden  Genel Müdürümüz Kadir DİNÇ, misafir öğrencilere göstermiş oldukları gayretten dolayı teşekkür ederek bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.