Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
06.06.2016

​Dini Yüksek İhtisas Merkezleri İdareci ve Eğitim Görevlileri Seminer Programı Düzenlendi

Başkanlığımızca ihtisas eğitiminin etkinlik ve verimliliğini artırmaya yönelik eğitim görevlileri arası bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunulması amacıyla 01-03 Haziran 2016 tarihleri arasında Afyonkarahisar Sandıklı'da dini yüksek ihtisas merkezleri idareci ve eğitim görevlileri seminer programı düzenlendi.

Programa Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz ÜNAL, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali ERBAŞ, Hizmet İçi Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanı Kadir DİNÇ, Program Geliştirme Daire Başkanı Cafer Tayyar DOYMAZ, Diyanet İşleri Uzmanları Dr. M. Şükrü KILIÇ, Mahmut ŞAHİN, Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı Mustafa ÖLMEZ ve 8 Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü ile 60 Eğitim Görevlisi katıldı.

Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz ÜNAL'ın oturum başkanlığını yaptığı programda ihtisas mezunu personelin yeterlikleri ve bu yeterliklere nasıl sahip olunacağı konusu ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Program kapsamında İhtisas Eğitim Programındaki alanlara yönelik eğitim görevlilerinin iştiraki ile zümre toplantıları gerçekleştirildi. Toplantılarda her bir alana yönelik raporlar oluşturuldu.

Program, seminerin geneline yönelik eğitim görevlilerinin görüşlerini dile getirdiği kapanış oturumu ile sona erdi.