Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
15.05.2015

Hafız KKÖ ve PDR Öğretmenleri Semineri Afyonkarahisar'da yapıldı

Afyonkarahisar Sandıklı'da hafızlık eğitimi verilen Kur'an kurslarındaki verimliliği artırma ve ortaya çıkan yeni ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilen programlara intibakların sağlanması amacıyla Başkanlığımız taşra birimlerinde görev yapan Kur'an kursu öğreticilerine ve PDR öğretmenlerine yönelik "Hafız Kur'an Kursu Öğreticileri Formasyon Semineri" konulu hizmet içi eğitim semineri programı 10-14 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapıldı

 

Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Bünyamin ALBAYRAK tarafından verilen "Kur'an Kursu Hizmetlerinin Tarihçesi" konulu seminerlerle başlayan program 14 Mayıs'ta Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Ali ERBAŞ'ın yaptıkları kapanış konuşmaları ile sona erdi.

 

Program Süresince; Başkanlık Müşaviri Doç. Dr. Huriye MARTI, Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman EGİN, Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilal YORULMAZ, Eğitim Görevlisi Fatih KARAZEYBEK, PDR Seyit ŞİŞMAN ve PDR Rukiye KARAKÖSE tarafından Hafızlık Eğitiminde Süreç Yönetimi, Kur'an-ı Kerimi Ezberleme Yöntem ve Teknikleri, Kur'an Eğitiminde Yaygın Hatalar ve Düzeltme Yöntemler, Kur'an Eğitiminde Yaygın Hatalar ve Düzeltme Yöntemler, Ergen Psikolojisi ve Ergenlere Yönelik Din Eğitiminde Dikkat Edilecek Hususlar, Kur'an Kurslarında PDR Hizmetleri (Soru-Cevap), Manevi Değerler ve Ahlak Eğitimi, Konu: Ergenlerde Dini Gelişim, Sosyal Etkinlik ve Rehberlik Dersleri, konulu seminerler verildi.