Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
07.05.2024

Genel Müdürümüz Manisa'da Programlara Katıldı


Genel Müdürümüz Sedide Akbulut, 8’i Sudan’lı 45 kız öğrencinin hafızlık icazet törenine iştirak etti. 

Hilaliye Külliyesi Şahin Hoca Camii Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen program Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından programda konuşan Genel Müdürümüz, "Kur’an-ı Kerim’i üç şekilde okumalıyız. Birincisi kıraat, ikincisi tilavet, üçüncüsü ise tertil. Kıraat,aklın okuması tilavet, dilin okuöasıTertil ise ruh ile okuyarak eyleme dönüştürmektir diyen Akbulut konuşmasının ardından hafızları, ailelerini ve onları yetiştiren hocalarını tebrik ederek programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

İcazet programının akabinde ise Genel Müdürümüz ve beraberindeki heyet program sonunda Hilaliye Hafızlık Külliyesinde incelemelerde bulunarak yürütülen eğitim hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra Manisa ve ilçelerinde görev yapan Kur’an kursu öğreticileriyle istişare toplantısında bir araya geldi. Manisa Dini İhtisas Merkezi konferans salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Akbulut şunları kaydetti: “Muallim sadece öğreten değil aynı zamanda öğrettiğini yaşayan kimsedir. Bizler yaygın din eğitimi görevimizi yaparken üzerimizdeki sorumluluğun bilinci ile hareket etmeliyiz. “

Kur’an kursu öğreticilerinin duygu düşünce ve taleplerini dinleyerek istişarelerde bulunan Akbulut, emeklerinden dolayı Kur'an kursu öğreticilerine teşekkür etti.