Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
04.03.2024

EHYS İl Yetkililerine Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri Gerçekleştirildi


Eğitim Hizmetleri Yönetim Sistemi (EHYS) ile ilgili iş ve işlemlerin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi, personelin mesleki yeterliliklerinin geliştirilmesi, görev heyecanının ve hizmet kalitesinin yükseltilmesi ile yapılan çalışmalarda uygulama birlikteliğinin sağlanması amacıyla bu alanda görev yapan 81 ilimizin EHYS İl Yetkililerine yönelik 21-23 Şubat 2024 tarihleri arasında hizmet için eğitim semineri düzenlendi.

Yozgat Şehit İbrahim Yılmaz Dini İhtisas Merkezinde düzenlenen seminerin açılışını Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Dr. Kerim Şükrü ÜNLÜ gerçekleştirdi.

Seminerde; Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Mevzuatı ve Kurs Gider İşlemleri, Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanlığı Programları ve Uygulama Esasları, Hafızlık Eğitimi Daire Başkanlığı Programları ve Uygulama Esasları, Bilgi Güvenliği, İrade Eğitimi, EHYS Personel İşlemleri ve Tahakkuk Beyanları, EHYS Fiziki Bina İşlemleri, EHYS Öğrenci İşlemleri, İletişim Teknikleri, EHYS Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanlığı İş ve İşlemleri, EHYS Hafızlık Eğitimi Daire Başkanlığı İş ve İşlemleri konuları üzerinde eğitim ve bilgilendirmeler yapıldı.