Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
15.05.2023

Güncel Türk İşaret Dili Dini Kavramlar Sözlüğü Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

Engelli vatandaşlarımızın yaygın din eğitimi hizmetlerinden etkin bir şekilde istifade edebilmeleri amacıyla Türk İşaret Dili Dini Kavramlar Sözlüğü güncellenmiştir. Bununla birlikte engelli vatandaşlarımıza yönelik, sözlükte yer alan kavramların videolarının, işaret diliyle hazırlanan görüntülü fetvaların, Türkiye genelinde engellilere hizmet veren engelsiz Kur'an kurslarımızın isimlerinin, adres gibi bilgilerine ve Başkanlığımızca engelliler için hazırlanan dijital yayın, materyal ve TV programlarına ulaşabilecekleri “engelsiz.diyanet.gov.tr" web sitesi hazırlanmıştır.

 

Güncellenen sözlüğün ve web sitesinin engelli alanında çalışan Kur'an kursu öğreticilerimize ve engelli vatandaşlarımıza duyurulması amacıyla 10.05.2023 tarihinde Başkanlığımız 15 Temmuz Milli İrade Şehit Ali Alıtkan Konferans Salonu'nda Genel Müdürlüğümüzce tanıtım toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantıda, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, sözlükte bulunan kare kodları okutarak uygulamalı bir şekilde sözlüğü ve web adresini tanıtmıştır.

 

Programa, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı, Kadir Dinç, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sedide Akbulut, Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi, Dini Yayınlar Genel Müdürü Cafer Tayyar Doymaz, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, Strateji Geliştirme Başkanı Bünyamin Kahraman, Kurum Daire Başkanları, sözlüğü hazırlayan komisyon, kurum personeli ve engelli Kur'an kursu öğrencileri katılmıştır.