Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
07.05.2019

Kur'an Eğitimi ve Öğretimine Yönelik Kurslar ile Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönergesini Güncelleme Çalıştayı Gerçekleştirildi.

Başkanlığımızca yürütülen eğitim hizmetleri, günün gelişen şartları dikkate alınarak çeşitlenmekte ve artarak devam etmektedir. Değişen ilgi ve ihtiyaçlara sistematik bir şekilde cevap verebilmek için söz konusu çalışma alanı ile ilgili usul ve esasları belirleyen mevzuatta güncelleme ihtiyacı hâsıl olmuş, bu nedenle 03 Mayıs 2019 Cuma günü Rıfat Börekçi Eğitim Merkezinde bir çalıştay tertip edilmiştir.

Çalıştayda, Kur'an kursu eğitimlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi, uygulamada birlikteliğin sağlanması amacıyla ''Kur'an Eğitimi ve Öğretimine Yönelik Kurslar ile Öğrenci Yurt ve Pansiyonları ile İlgili Yönerge'' üzerinde değerlendirme ve müzakereler yapılmıştır.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcı Prof. Dr. Ramazan MUSLU'nun başkanlık ettiği çalıştaya,

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir DİNÇ, Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Saliha BİLGİÇ, Program Geliştirme Daire Başkanı Osman ALPASLAN'ın yanı sıra Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği yetkilileri, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü uzmanları ile il müftüsü, şube müdürleri, eğitim uzmanları ve Kur'an kursu öğreticileri unvanlarından oluşan personel katılmıştır.