Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
06.05.2019

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz ile MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Arasında Hafızlık Eğitimine Yönelik Ortak Çalışma ve İşbirliğini Amaçlayan Ön Protokol İmzalandı

Başkanlığımız yetkilileri, il müftüleri, MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve ilahiyat fakültesi/İslami İlmiler fakültelerinden temsilcilerin yer aldığı İstişare Heyetinin katılımları ile 30 Nisan-02 Mayıs 2019 tarihleri arasında Ordu'da gerçekleştirilen “36. İl Müftüleri İstişare Toplantısı'nda “Diyanet-MEB İşbirliği İmkânları" konusu, farklı başlıklar etrafında “Çalıştaylar" şeklinde müzakere edildi.

 

Toplantıda hazırlık çalışmaları uzun süredir devam eden ve hafızlık eğitiminde her iki kurumun işbirliğini amaçlayan “Okul-Kur'an Kursu İşbirliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Ön Protokolü" metni Eğitim Hizmetleri Genel Müdürümüz Kadir DİNÇ ve Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ tarafından imzalandı.

 

İşbirliği protokolü, hafızlık eğitiminin örgün eğitime devam eden ve aynı zamanda hafızlık yapmak isteyen öğrencilerin hafızlık eğitimi süreçlerinin etkin, verimli ve sağlıklı bir zeminde  yürütülmesini, öğrencilerin mesleki ve akademik yönden desteklenmesini hedefliyor.