Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
03.05.2018

Yaygın Din Eğitimi Daire Başkan V.

Dr. Kerim Şükrü ÜNLÜ


1973 yılında Rize’de doğdu. İlkokulu Muradiye Beldesinde, hafızlığını Rize Taşçıoğlu Kur’ân kursunda tamamladı. Ortaöğrenimini Rize İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1996 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. Aynı yıl İmam Hatip olarak göreve başladı. 

Trabzon Dini Yüksek İhtisas Merkezini III. dönem olarak tamamlayarak Çifteler ilçe vaizi olarak atandı. 2007-2012 yılları arası Almanya’nın Darmstadt şehrinde din görevlisi olarak görev yaptı. 2013 yılında Çankaya ilçe vaizi olarak göreve başladı. 2015 yılında yüksek lisansını tamamladı. 

Ağrı/Eleşkirt ilçe müftüsü olarak görev yaparken 2017 yılında Konya Eğitim Merkezi Müdürü olarak atandı. 2021 yılında Gaziantep Hacı Ahmet Ziylan Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü olarak atandı. 

​Başkanlık Makamının olurlarıyla Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanlığı iş ve işlemlerini deruhte etmek üzere 03.04.2023 tarihinde tedviren görevlendirildi. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tefsir Anabilim dalında doktora eğitimini tamamlayarak "Doktor" unvanını aldı. Daire Başkanımız, evli ve 3 çocuk babası olup Almanca ve Arapça bilmektedir.