Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
07.02.2018

4-6 Yaş Kur'an Kursları Rehber Öğreticiler Hizmet İçi Eğitim Semineri Yapıldı

Başkanlığımıza bağlı 4-6 yaş grubu Kur'an kursu eğitimlerinin etkinlik ve verimliliğini artırmak ve alanda görev yapan öğreticilerimizin yeterliklerini geliştirmek amacıyla mahallinde alana yönelik yapılacak eğitimlerde rehberlik edecek öğreticilere yönelik eğitim semineri 22 Ocak-03 Şubat 2018 tarihleri arasında yapıldı.

Seminere; 4-6 yaş grubu Kur'an kurslarımızda görev yapan kadrolu kadın öğreticilerimiz arasından 275 Kur'an kursu öğreticisi katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Program Geliştirme Daire Başkanı Cafer Tayyar DOYMAZ yaptı.

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir DİNÇ telekonferans yöntemi ile seminere katılan kursiyerlere hitap etti.

Seminerde alanında uzman; pedagog, klinik psikolog, akademisyen ve öğretmen olmak üzere 16 katılımcı tarafından belirlenen konu başlıklarında dersler yapıldı.

Seminerde başlıca; Erken Çocuklukta Ahlaki Gelişim, Erken Çocuklukta Dini Gelişim, Okul Öncesi Dönemde Duygusal Gelişim, Okul Öncesi Eğitimde; Program Geliştirme, Çocukla İletişim, Özel Öğretim Metotları, Eğitimde Sınıf Yönetimi, Oyun ve Oyun Tasarımı, Okul Öncesi Eğitim Yaklaşımları ve Din Eğitimi, Okul Öncesi Çocuklara Dini Hikâyelerin Anlatımında Yöntem konularında eğitim verilmiştir.

Bu konuların yanı sıra; Erken Çocuklukta Problem Davranışlar ve Çözüm Yolları, Uluslararası Uygulanan Okul Öncesi Eğitim Metotları, Erken Çocukluk Döneminde Görülen Psikolojik Problemler ve İlk Yardım konularında da ders başlıklarına yer verilmiştir. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye MARTI da seminerde “Mahremiyet Bilinci ve Çocukluk Döneminde Mahremiyet Eğitimi" konulu konferans vermiştir.