Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
22.05.2024

​ Genel Müdürümüz Samsun'da Düzenlenen, 2024 Yılı Yaz Kur'an Kursları Tanıtım ve İstişare Toplantısı İle Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Toplantısına Katıldı.

Genel Müdürümüz Sedide Akbulut, "Türkiye Diyanet Vakfı kırk yılı aşkın bir süredir hizmet vermektedir. Bizim derdimiz sadece kurban kesmek, dağıtmak değil. Bu vesileyle İslam' ın güzelliklerini gidilmeyen yerlere ulaştırmak, insan yetiştirmek..bununla beraber biz kurban kesmek isteyen vatandaşlarımıza yardım etmek istiyoruz. Bizlere emanet edilen  kurbanları en güzel bir biçimde ihtiyaç sahiplerine güvenilir bir şekilde ulaştırmaktır.  346.667.378 kişiye geçen sene kurban eti ulaştı. 2024 planlamamız 82 ülke 218 bölgede kurbanlar bu yıl sizlerin destekleri ile kesilecek inşallah." ifadelerine yer verdi. 

Akabinde Yaz Kur'an kursları hakkında konuşan Akbulut, "Biz toptan bir şekilde bu ümmetin çocuklarına nasıl ulaşacağız? Onun için “Muallimim” diyen olmak gerekir, îmanlı, edepli, sonra liyâkatli, sonra vicdanlı.. Şair diyor ya.. Bir de bizden beklenen mürşitlik var.  Yapay zekaya bırakmayacağımız iki konu var. Biri muallimlik, biri mürşitlik. Yani muallimliği yapay zekaya bırakamazsın. Her şeyi öğretemezsin. İrfanı yoktur, ahlâkı yoktur. Görsel bir davranışı çocuğa yapay zeka veremez ama siz verirsiniz.... Bu yaz öğrencilerimizin kalbine Kur'an'ı nakşederek yazacağımız bir yaz olacak inşallah..” ifadelerinde bulunan Akbulut, Yaz Kur'an kurslarında görev alacak öğreticilere ve okuyacak olan öğrencilere başarılar diledi.