Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
20.10.2023

Mültecilere Yönelik Kur'an Kursları Temel Öğretim Programı Uygulamaları Çevrim İçi İstişare Toplantısı Geçekleştirildi

            Başkanlığımızın, başta Suriyeliler olmak üzere ülkemizdeki mülteci kardeşlerimizin Kur'an kurslarımız vasıtasıyla sahih ve sağlam bir dini bilgi ışığında yaygın din eğitimi almalarını sağlamak; birlik, beraberlik ve kardeşliğin güçlendirilmesine katkı sunmak amacıyla kamplarda ve kamp dışı yerlerde uygulamakta olduğu "Mültecilere Yönelik Kur'an Kursları Temel Öğretim Programı"na ilişkin istişare toplantısı gerçekleştirildi.

            19 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya yüz yüze ve çevrim içi olarak Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Vekili İbrahim YILMAZ, Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Dr. Kerim Şükrü ÜNLÜ, Program ve Materyal Geliştirme Daire Başkanı Muammer ŞAHİN, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Göç ve Manevi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet SÜNETCİ, daire personelleri ve Göç İdaresi Başkanlığı Kamu Kurumlarıyla İş Birliği ve Koordinasyon Daire Başkan Vekili Rıfat KARADUMAN ile mültecilerin yoğun olarak yaşadığı yerlerde görev yapan Başkanlığımız personeli katıldı. 

            Diyanet İşleri Uzmanı Dr. Zuha Döndü SEVEN'in moderatörlüğünde yapılan toplantıda, programın uygulama aşamaları, yaygın din eğitimi bağlamında muhatap kitlenin ilgi ve ihtiyaçları, alanda yaşanılan problemler ve çözüm önerileri konuşuldu.​