Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
21.06.2022

İhtisas Mezunlarına Yönelik Mesleki Gelişim Programı

Dini Yüksek İhtisas Merkezlerinde düzenlenen hizmet içi eğitim ihtisas kursunu, 27 Mayıs 2022 tarihinde başarıyla tamamlayan 285 personele yönelik uygulanan “Mesleki Gelişim Programı”nın Ankara Dini Yüksek İhtisas Merkezinde gerçekleştirilen ikinci aşaması 20 Haziran 2022 tarihi itibariyle başladı.

Eğitimin açılış programına Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali ERBAŞ, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir DİNÇ, Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris BOZKURT, İhtisas ve Mesleki Eğitim Daire Başkanı Dr. Abdurrahman AKKUŞ ve Eğitim Programları ve Koordinasyon Daire Başkanı Mahmut ŞAHİN katıldı.

Programın açılışında yapılan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Ankara Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Mustafa BODUR, İhtisas mezunları adına Ankara Dini Yüksek İhtisas Dönem Birincisi Mehmet Eyüp ÖZBERK, İhtisas ve Mesleki Eğitim Daire Başkanı Dr. Abdurrahman AKKUŞ günün anlam ve önemini ifade eden konuşmalarını gerçekleştirdiler. Programın açılış dersini ise Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ yaptı. 

Konuşmasında söz konusu programın Diyanet Akademisi bünyesinde gerçekleşen ilk program olduğuna dikkat çeken ERBAŞ, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, dünyadaki Müslümanlarla iletişim ve işbirliği halinde küresel ölçekte hizmet sunan uluslararası bir kurum haline geldiğini, din hizmetinin büyük bir sorumluluk gerektirdiğini, din görevliliğinin temsilde büyük bir hassasiyet istediğini, bu sebeple görev alacak ihtisas mezunlarının gittikleri bölgelerde inanç ve değerlerimizi temsil etmesi gerektiğini, imam hatip okullarında gençlerle beraber olmaları gerektiğini ifade etti.  Son olarak Diyanet Akademisinin kazanımları, İhtisas mezunlarının teşkilatımız ve akademi için önemi, Diyanet İşleri Başkanlığının hizmet alanlarını ifade ederek konuşmasını bitirdi. 

Konuşmanın ardından tüm Dini Yüksek İhtisas Merkezi dönem birincilerine plaket takdim edildi.