Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
31.03.2015

Hafızlık Eğitimi İstişare Toplantısı Ankara’da başladı…

Diyanet İşleri Başkanlığı, hafızlık eğitimi ile ilgili bir istişare toplantısı düzenledi. Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Hafızlık Eğitimi İstişare Toplantısı’ Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi’nde başladı. Toplantının açılışına Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez katıldı.

Hafızlık eğitiminin Diyanet İşleri Başkanlığı hizmetleri arasında önemli bir yerinin bulunduğunu söyleyen Diyanet İşleri Başkanı Görmez,  hafızlık eğitiminin sürekli canlı tutulması ve bu eğitim verilirken lafızla birlikte mananın da aktarılması gerektiğini vurguladı.

“Kur’an hizmeti ve hafızlık sistemini sürekli canlı tutmak, bu müesseseyi sürekli ayakta tutmak için hep birlikte çalışmak durumundayız” diyen Başkan Görmez, “Kur’an-ı Kerim müminlerin yücelme yoludur. Kuran’a hizmet müminleri yüceltir. O nedenle müminler topluluğunun Kuran’a sahip çıkması gerekmektedir. Sadece hıfzına ve kıraatine değil, onu bir müracaat kaynağı yapmak Müslüman toplumlara düşen en önemli vazifelerden birisidir” şeklinde konuştu.