Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
17.12.2020

Çevrimiçi İhtisas Konferansı Gerçekleştirildi.            Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından dini yüksek ihtisas ve hizmet içi eğitim merkezleri müdür ve eğitim görevlileri için planlanan çevrimiçi konferans programı emekli Diyanet İşleri Başkanı Dr. Tayyar ALTIKULAÇ'ın konferansı ile başladı.

            Dr. Tayyar ALTIKULAÇ, Başkanlığımızın ihtisas kurslarına olan ihtiyacı ve ihtisas eğitim merkezlerinin kuruluş süreci hakkında bilgiler verdi. Ayrıca aşere-takrib ve ihtisas eğitimlerinin tarihi sürecinde yaşananları anlatan ALTIKULAÇ, ihtisas eğitimlerinin kuruluş felsefesinin korunması ve geliştirilerek sürdürülmesi gerektiğini ifade ettiler.

            Konferansta Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir DİNÇ, Dini Yüksek İhtisas ve Hizmet İçi Eğitim Merkezlerinin yapısı ve işleyişine dair bilgilendirme de bulundu ve katılımlarından dolayı Dr. Tayyar ALTIKULAÇ'a teşekkürlerini sundu. Konferansı birim daire başkanları, ihtisas ve hizmet  içi eğitim merkezi müdürleri ve eğitim görevlileri olmak üzere 240 katılımcı takip etti.

            İhtisas konferansları, alanında uzman Başkanlık yöneticileri ve akademisyenlerin sunumlarıyla devam edecektir.